ایده هایی برای تزیین اتاق کودک

تزیینات اتاق کودک با روش های مختلف و به شکل های متنوع و زیبایی انجام می گیرد که هر یک جذابیت خاصی به فضای اتاق کودک می بخشند. تزیینات اتاق کودک را با انواع وسایل ساده و در دسترس و کاردستی های مختلف می توان انجام داد.در ادامه با راهکارهایی ساده و در عین حال زیبا برای تزیینات اتاق کودک آشنا می شوید.

در این مقاله مجموعه ایی از انواع مدل تزیینات اتاق کودک را گردآوری نموده ایم که این تصاویر و مدل ها می توانند ایده مناسبی برای دیزاین زیبا و جدید اتاق کودک شما باشند و با الگوبرداری از این طرح ها و مدل ها، بهترین تزیینات را داشته باشید. در ادامه با این ایده ها و تصاویر زیبا همراه ما باشید.

برای تزیینات دیوار و سقف اتاق کودک کمی خلاقیت بخرج دهید

یکی از روشهای ساده و در عین حال خلاقانه و زیبا، برای دکوراسیون اتاق کودک استفاده از نوارچسب‌های تزئینی  و یا استیکر های آماده برای تزیین اتاق کودک است.شما میتوانید با استفاده از نوار چسب های براق و رنگی اقدام به طراحی انواع طرح های زیبا روی دیوار یا روی در کمد ها پیاده سازی کنید. همچنین میتوانید با استفاده از کاغذ رنگی  ، آیینه ،چوب ، کاموا و یا سایر وسایل دم دستی دیوار های اتاق کودک خود را دیزاین کنید. مثلا طرحهایی از ماه و ستاره بر روی کاغذ رنگی بکشید و سپس با کمک کودکتان آنها را ببرید. سپس یک قیمت از دیوار اتاق را در نظر گرفته و این طرحهای بریده شده را به صورت منظم و یا حتی نامنظم بر روی دیوار بچسبانید. تصاویری که در ادامه ملاحظه می کنید مربوط به انجام تزیینات مختلف در اتاق کودک با استفاده از انواع وسایل ساده و ابتدایی است که می توانید از این مدل ها، برای انجام تزیینات خود الگوبرداری نمایید.

 آویزهای سقفی و دیواری زیبا بسازید.

هیجان را به اتاق کودک وارد کنید و آویز سقفی را خودتان بسازید. پرنده، پروانه و اشکال هندسی گزینه های خوبی هستند تا آنها را در قالب کاغذ یا پارچه های رنگی برش زده و بعد از چسباندن روی نخ یا کاموا، حلقه ای درست کنید و رشته ها را به دور حلقه ببندید. وقتی آویز سقفی دست ساز را بالای سر کودک بر روی سقف نصب کنید، رویا و خیال پردازی در کودکتان بیدار می شود.

از قفسه و دیوار کوب برای نظم و راحتی کودکان استفاده کنید

برای کمک به نظم و ترتیب وسایل بچه های خود، بعضی چیزها را در دسترس قرار دهید تا مرتب کردن و دسترسی به آنها برای کوکان راحت تر باشد. از انواع باکی ،آویز، گنجه، شلف و کمد دیواری ،نیمکت ها و قفسه های لباس اگر بچه ها راحت به سراغ آنها بروند، بیشتر استفاده می شود. سعی کنید چندین سطل در اتاق بگذارید تا اسباب بازی ها و سایر وسایل آنها را پنهان کنید.

اتاق کودک را با وسایل دست دوز ، خاص و متفاوت کنید

یکی از راهکارهایی که به کمک آن می توان تفاوت و خاص بودن را به دکوراسیون اتاق کودک اضافه کرد، استفاده از نقش، طرح و الگوهای متفاوت درون فضا است. کوسن های رنگی با نقش های زیبا، فرش های گل گلی و مانند آنها می تواند طراحی اتاق کودک را به سمتی پیش ببرد که فرزند شما درون آن احساس شادابی و سرزندگی کند و بداند که فضای دنج او هیچ جای دیگری پیدا نمی شود.

از وسایل و لوازمی در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید که در طول زمان آنها را جمع آوری کرده اید. لزومی ندارد ست مبلمان و وسایل را خریداری کنید. با این راهکار نه تنها در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید، بلکه دکوراسیون اتاق خواب رنگی و متفاوتی را بوجود آورده اید که وسایل قدیمی ولی با چیدمان و سبک جدید در آن به کار برده شده است.

تخت خواب کودک را تزیین کنید.

سر تختی تخت خواب کودک پتانسل زیادی برای قرار دادن وسایل تزیینی و استفاده از لوازمی است که کودک به آنها علاقه دارد. عروسک های زیبا یا وسایلی که حضورشان در بالای سر کودک خطر آفرین نیست، فضای اتاق کودک را شاد و کودکانه می کند. فراموش نکنید که ایده های رنگی روی تخت خواب هم جذابیت زیادی دارند. عروسک های نرم محبوب فرزندتان و کوسن های رنگی روی تخت خواب کودک، پیشنهادی برای اختصاصی کردن فضای اتاق صرفا برای فرزند خودتان است.

گوشه ای از اتاق را به میز تحریر و کمد کتاب ها اختصاص دهید

ایجاد فضایی برای کودک دلبند شما که همراه با بازی به مطالعه و یادگیری بپردازد بسیار نکته حائز اهمیتی است.در این قسمت جدیدترین مدلهای تزیین قسمت مطالعه کودک که شامل دکور میز تحریر و شلف کتابها و  … شامل می شود.